CAD/CAM ve stomatologii od A-Z

MUDr. Petr Hajný
CAD/CAM ve stomatologii od A-Z
Foto doktora
MUDr. Petr Hajný
Po absolvování Univerzity Karlovy pracoval jako specialista na celokeramické náhrady a CAD/CAM na klinice Asklepion v Praze a Karlových Varech. Nyní majitel ONE VISIT DENTISTRY s.r.o., jedné z nejmoderněji vybavených ordinací na světě, kde kromě zubního křesla naleznete tři CAD/CAM frézy, tři různé intraorální scannery, řadu počítačů, digitálních fotoaparátů, zvětšovací optiky i jiných technologických překvapení. Kromě této ordinace však nadále pracuje v dalších klinikách v ČR a zahraničí jako externí specialista, zejména v oblasti keramických náhrad a CAD/CAM. Díky tomu tak vlastnoručně zhotoví více než 2000 keramických faset a mnoho desítek kompletních rekonstrukcí skusu i úsměvu každý rok.
Je certifikovaným školitelem CAD/CAM systému CEREC. Člen mezinárodní společnosti komputerizované stomatologie ISCD. Školitel technologie T-Scan pro digitální okluzní analýzu. Lektor firmy Ivoclar Vivadent pro kompozitní materiály, adhezivní systémy, fixační materiály, celokeramické náhrady a CAD/CAM. Doposud je jeho lektorská činnost dostupná ve 22 zemích.
Vedle přednáškové činnosti jsou častými aktivitami i praktické kurzy, zejména ve školícím centru firmy Ivoclar Vivadent ve Vídní a Lichtenštejnském Schaanu.
Vývoj a používání CAD/CAM technologií ve stomatologii již překročilo hranici 35 let. Protože jsou tyto technologie každým rokem dostupnější, dokonalejší i užitečnější, stávají se běžnou součástí zubních laboratoří i ordinací. Měli bychom znát alespoň základní rozdíly a současnou nabídku přístrojů, stejně jako způsob jejich fungování. Ke správnému používání a indikacím CAD/CAM technologií však potřebujeme i znalosti o dostupných materiálech a způsobu jejich zpracování.

Využití 3D skenů již dávno není doménou jen protetických indikací. Digitální stomatologie již prostoupila všemi specializacemi a je tedy na čase brát digitální stomatologii jako samozřejmost. Musíme si konečně přiznat, že analogové postupy jsou pomalé, drahé, nepřesné a dost často i nepříjemné. Kromě několika málo specifických indikací již digitalizace ovládla stomatologii.

Chcete digitalizovat svoji praxi? S rozumem, znalostmi a rozvahou ...
Doba konání:
Koncepce: Teorie
Určení:
Zubní lékař
Bodové ohodnocení:
5 ČSK kreditů
Termín:
Místo konání:
Počet volných míst: 0
1 990 Kč
včetně DPH
Přihlásit se

Společnost Dentamed je lídrem na českém trhu stomato-logických potřeb včetně oblasti stomatologických přístrojů a zařízení. Denně expedujeme objednávky pro 1200 zákazníků z celé ČR s průměrnou dobou dodání 24 h.

Více o nás >

 

Rychlé kontakty

Praha: +420 266 007 111

Frýdek-Místek: +420 558 621 670

Objednávky: +420 266 007 111

Vzdělávání: +420 266 007 125

Reklamace: +420 266 007 181

Naši Partneři