Keramika a jiné materiály v zubní protetice

MUDr. Petr Hajný
Keramika a jiné materiály v zubní protetice
25.4.2019
Foto doktora
MUDr. Petr Hajný
Po absolvování Univerzity Karlovy pracoval jako specialista na celokeramické náhrady a CAD/CAM na klinice Asklepion v Praze a Karlových Varech. Nyní majitel ONE VISIT DENTISTRY s.r.o., jedné z nejmoderněji vybavených ordinací na světě, kde kromě zubního křesla naleznete tři CAD/CAM frézy, tři různé intraorální scannery, řadu počítačů, digitálních fotoaparátů, zvětšovací optiky i jiných technologických překvapení. Kromě této ordinace však nadále pracuje v dalších klinikách v ČR a zahraničí jako externí specialista, zejména v oblasti keramických náhrad a CAD/CAM. Díky tomu tak vlastnoručně zhotoví více než 2000 keramických faset a mnoho desítek kompletních rekonstrukcí skusu i úsměvu každý rok.
Je certifikovaným školitelem CAD/CAM systému CEREC. Člen mezinárodní společnosti komputerizované stomatologie ISCD. Školitel technologie T-Scan pro digitální okluzní analýzu. Lektor firmy Ivoclar Vivadent pro kompozitní materiály, adhezivní systémy, fixační materiály, celokeramické náhrady a CAD/CAM. Doposud je jeho lektorská činnost dostupná ve 22 zemích.
Vedle přednáškové činnosti jsou častými aktivitami i praktické kurzy, zejména ve školícím centru firmy Ivoclar Vivadent ve Vídní a Lichtenštejnském Schaanu.
Estetická stomatologie se stala klasickou a běžnou a s tím se také stalo běžné používání estetických materiálů, kterými lze věrně napodobit tvrdé zubní tkáně. Nové materiály nám umožňují nové indikace, jiné preparace, ale také vyžadují jiné fixace. Ne všechno, co je nové, je ale lepší, nežli staré. Nabídka keramických materiálů je až příliš široká a rozdíly mnohy obrovské. Kromě keramik v oblasti zubní protetiky zaujímají své podstatné místo další nekovové materiály.

Stále se učíme a snažíme se zlepšit naši práci a její výsledky, ale také hledáme snadnější a rychlejší cesty. Někdy musíme zvolit jinou cestu, jindy se trochu vrátit zpět. Ve světě adheze a fixačních materiálů postupujeme rychle vpřed a čekají nás letos opět velké změny...
Doba konání: 13:00 - 18:15 hod
Koncepce: Teorie
Určení:
Zubní lékař
Bodové ohodnocení:
5 ČSK kreditů
Termín: 25.4.2019
Místo konání:
Hradec Králové, hotel Park Golf, Roudničská 30
Počet volných míst: 2
1 990 Kč
včetně DPH
Přihlásit se

Společnost Dentamed je lídrem na českém trhu stomato-logických potřeb včetně oblasti stomatologických přístrojů a zařízení. Denně expedujeme objednávky pro 1200 zákazníků z celé ČR s průměrnou dobou dodání 24 h.

Více o nás >

 

Rychlé kontakty

Praha: +420 266 007 111

Objednávky: +420 266 007 130

Vzdělávání: +420 266 007 125

Reklamace: +420 266 007 181

Naši Partneři